Peníze…

Peníze jsou základní hybnou silou světa a světové ekonomiky. Bezpečí světa, podnětem pro válečné i jiné konflikty. Peníze jsou něco, bez čeho se v dnešní době nedá žít na nějaké průměrné rovni, bez nich nemáme kde bydlet, co jíst ani co si obléci na sebe. Peníze vládnou světu a vládnou mu ti, kdo je mají. Peníze, slovo, které mezi lidmi uslyšíte velmi často, které mnozí nepovažují za nejdůležitější věc na světě, ale dobře vědí, že bez nich to také nejde. Že bez nich se nenají, nepojedou n dovolenou, nepořídí si auto ani jídlo pro sebe a svou rodinu.
bezhotovostní peníze
Mnoho lidí si neuvědomuje, jak moc podlehlo kouzlu peněz, konzumnímu způsobu života a existenci světa bez peněz si nedokážou již představit. Kdo má peníze, může si zaplatit lepší sportovní vybavení, kvalitnější potraviny i lékařskou péči. Ostatní se musí spokojit s tím, co mají. Život s nadbytkem peněz je o mnoho jednodušší, než život s jejich nedostatkem, na pokraji společnosti, den ze dne, slušného oblečení a střechou nad hlavou. Často ten, kdo má peněz nazbyt říká, že peníze nejsou důležité a vzápětí si objedná nové drahé auto, ale ti, kteří jich mají nedostatek dobře znají jejich hodnotu, vědí, že bez nich se dnes již nedá žít, že hýbou světem, vzděláním i ekonomikou zemí a tím, jak se v dané zemi žije.
Peníze už vznikli velmi dávno, za tu dobu změnili mnohokrát svůj vzhled, svou mezinárodní hodnotu i své skupenství, od peněz hotovostních, k bezhotovostním.
bankovky a mince
Už od svého narození, potřebujeme peníze, i když si to ještě nejsme schopni uvědomit. Rodiče nás musí do něčeho obléci, dát nám pleny, nakrmit nás, mít s námi kde bydlet, to vše stojí peníze. A když začneme chodit do školek a škol, chceme sportovat nebo se věnovat jinému koníčku, opět k tomu jsou třeba peníze. Na zaplacení kroužku, potřeby na něho, kostýmy a podobně. Zkrátka bez peněz nelze žít.

4/5 - (2 votes)