Nejčastější chyby, kterých se lidé dopouštějí při sjednávání hypotéky

Některé chyby jsou pro náš budoucí život banální, jiné ho mohou zásadně ovlivnit. Některé chyby nás mohou stát tisíce korun ročně, ovlivnit naší finanční situaci a v neposlední řadě nás dostat do vážných existenčních problémů. Přesně takové následky mohou přinést chyby, kterých se dopustíme při sjednávání hypotéky. Přitom se takým chybám můžete velmi snadno vyhnout, důležité je vědět, na co se při sjednávání hypotečního úvěru zaměřit.

klíč od domu

Z našich chyb se učíme, přináší nám nové zkušenosti a poučení. Jen málokdo stejnou chybu opakuje dvakrát. Ovšem některé chyby nás stojí příliš velkou cenu, kterou musíme zaplatit. Takových chyb se nevyplatí dopustit ani jednou a už vůbec ne opakovaně. Drobné podcenění situace může totiž náš život ovlivnit na několik let dopředu. Řeč je právě o hypotéce. Pojďme se tedy společně podívat na několik chyb, kterých se žadatelé o úvěr dopouštějí nejčastěji.

  1. První nabídka = nejlepší nabídka

Spousta lidí se mylně domnívá, že nejlepší nabídku úvěrového produktu dostanou v bance, u které mají už dlouhá léta vedený svůj běžný nebo spořicí účet. Mnohdy pak sáhnout právě po úvěru od své banky, ať je nabídka jakkoliv nevýhodná. Což je rozhodně chyba!

balíček peněz

Celá řada bank nabízí různé úvěrové produkty, konkurence je tudíž vysoká. Zájem o hypoteční úvěry však neustále klesá a s největší pravděpodobností, vzhledem k dosavadní situaci, ještě nějakou dobu klesat budou. Banky se tak mnohdy musí potýkat s vysokou konkurencí a neustále vymýšlet nové a zajímavější podmínky, které přilákají nové potencionální klienty.

  1. Nedostatečné prostudování podmínek

Při sjednávání hypotéky mnoho lidí zajímá úroková sazba, délka splácení či měsíční splátka. Důležité jsou ovšem i další podmínky, které rozhodně nejsou zanedbatelné. Hypotéka na pozemek či stavbu rodinného domu bude mít určitě jiné podmínky než americká hypotéka.