Vánoční dárky

Mnoho lidí řeší finanční stránku období Vánoc různými půjčkami. Odhaduje se, že takto řeší dárky až třetina českých domácností. Příbuzní i rodiny se předhánějí v honosnost a hojnosti vánočního pohoštění a samozřejmě kvantitou ale i kvalitou dárků.
Dalo by se říct, že období konce roku je pro finanční instituce jako jsou banky dalším obdobím žní hned po čase letních dovolených. Mnoho domácností totiž stejně tak jako nedostatek peněz na prázdninové zájezdy řeší i nedostatek financí právě na výdaje spojené s Vánocemi.
handmade výrobky
Ale zaručí nám bohatá nadílka šťastné a spokojené svátky? Nedostanou nás tak následně do dalších problémů při jejich splácení? Nejen, že nás přehnané nároky ať už naše osobní, rodinné nebo širšího příbuzenstva ženou do bank, ale mnohdy v nás zanechávají trpkou příchuť povinností mít nebo dát to či ono.
Jde to i jinak? Změna začíná vždy v nás, stačí se jen držet známého rčení, můj dům, můj hrad, a začít si doma tvořit svoje vlastní pravidla. Není třeba mít napečeno spousty druhů cukroví. Můžeme s dětmi prožít mnoho krásných chvil například při takovém pečení perníčků. I z těch se dají vytvořit voňavé ozdoby na stromeček, pohoštění na stůl, ale i dekorace jako jsou chaloupky.
vánoční město
Dejte finanční limit pro nákup dárků. Takto se domlouvá velká většina i dobře zabezpečených rodin. Dávají si limit například 100,- Kč až 500,- Kč, který úplně postačuje na zakoupení vtipné drobnosti. Dají se zakoupit trička, ponožky, která můžeme fixy na textil dotvořit. Můžeme tvořit různá mýdla, svíčky nebo vyrobit med nebo bylinkovou mast. Pak dáváme mnohem osobnější dárky než ty, které bychom koupili za tisíce.
V posledních letech získávají na popularitě různě provedené dopisy a osobní přání mnohdy podpořené například vyrobeným korálkovým náramkem nebo přívěskem na klíče. Za zmínění stojí i ručně vyrobený kalendář s vlastními nebo rodinnými fotkami. Všechny tyto námi vyráběné dárky jsou osobního charakteru, říkají o nás, že jsme nad obdarovaným uvažovali, že jsme se jím zabývali, tudíž, že nám na něm záleží. A to by mělo být přece tím hlavním kouzlem a poselstvím Vánoc.