Alergie není překážkou

Řada z nás by si tak přála mít domácího mazlíčka, parťáka, který Vás vždy doma přivítá a dává Vám pocit, že nejste sami. Bohužel nám v tom dokáže bránit velmi nepříjemný stav, kdy bychom si vyplakali oči a vysmrkali nos. Ale co když je touha silnější než zarudlé oči.

Není nutné abyste se trápili a zbytečně své tělo přemlouvali léky, že vlastně žádnou alergii na zvířecí srst nemáte. Věděli jste, že existují domácí mazlíčci, vhodné i pro alergiky? Přinášíme vám několik z nich.

Psi jsou velmi mírumilovní tvorové.

Rybičky

Ano nejsou přímo určené k mazlení, ale pohled na vodu a plovoucí rybky nám přinese pohodu a uklidní nám mysl. V dnešní době jsou i různé tvary a velikosti akvárií, které budou zároveň skvělým doplňkem pro váš byt nebo dům.

Želvy

Ať už suchozemské, nebo vodní. Jsou velmi nenáročné na údržbu. Zároveň je zle pustit se proběhnout ve vašem bytě, ale samozřejmě pod stálým dohledem. S želvami je potřeba velmi opatrně manipulovat.

Sphynx

Toto plemeno kočky je zcela ideální, protože jejich srst je téměř okem neviditelná a nelínají. Někoho může vyděsit pohled na kočku jen s holou kůží, ale spíše je to jen o zvyku. Kočky Sphynx Vám dají úplně stejné potěšení a zážitky, jako kterákoli jiná kočka. Zároveň byste nevěřili, jak příjemné dokáží hřát.

Jorkširský teriér

Ano, slyšíte správně, je to pes a má chlupy, ale vyvedeme Vás z omylu, skladba jeho chlupů je více podobná na vlasy, proto není pro alergiky tak dráždivé. Jorkšíři jsou skvělí parťáci a úžasní hlídači. Dají Vám radost do života.

Činčila je ideální k dětem.

Činily

Pokud přece jen upřednostňujte pomazlení. Vhodná je činčila, její srst je hypoalergenní. Zároveň Vás činčily svoji hravostí dokáží i skvěle pobavit. Nezapomeňte, ale že se jedná především o noční živočichy, proto není vhodné je chovat v ložnici, nebo v nějaké jiné místnosti určené ke spánku.

Samozřejmě každá alergie je něčím specifická a každý je jinak citlivý. Pořízení zvířete je v případě možného problému vždy konzultovat se svým lékařem. Dále je důležité věnovat jakýkoli zvířatům důslednou péci a lásku. Nezapomeňte, že zvíře není věc, ale člen rodiny.