Ubytování v Lokti pro milovníky historie i krásné přírody

Návštěvníci Lokte nad Ohří nejčastěji míří na prohlídku kamenné hradní pevnosti, která je úzce spjata s panovníkem Karlem IV. Hrad je dominantou, kterou rozhodně nepřehlédnete, ať už sem míříte autem, na kole, nebo třeba na kánoi po řece Ohři. Milovníci historie jistě ocení i pohled na barokní a renesanční fasády měšťanských domů, které tvoří jádro města vysoko nad řekou, uprostřed zalesněné krajiny Slavkovského lesa a podhůří Krušných hor.

Okolí Lokte vás zve na romantické výlety

Loket ubytování vám poskytne dokonalé zázemí pro aktivní turistické a cyklistické výlety do okolí. Neměli byste trávit veškerý čas jen ve městě, vydejte se hlavně za přírodními krásami, stojí to za to a jistě nebudete litovat.

Loket a modré nebe

Začít můžete třeba krátkou procházkou podél říčního ohybu, kde máte celé městečko jako na dlani. Vydejte se jižním směrem po ulici Revoluční, na trase je několik vyhlídkových míst, která si užijete zejména za slunečného počasí buď brzy ráno, nebo v podvečer, zhruba hodinu před západem slunce.

Loket je zajímavý i z pohledu cykloturistiky, je možné využít vlakovou trať do Chebu a odtud se pak vracet po proudu řeky přes Kynšperk nad Ohří a Sokolov. Na kole se můžete vydat do Karlových Varů, z Lokte je to jen několik kilometrů, anebo směrem k Bečovu nad Teplou podél říčky Teplá.

pohled na hrad Loket

Autem lze podnikat i vzdálenější výlety do Mariánských Lázní, anebo do Krušných hor. Za vidění jistě stojí oblast kolem Horní Blatné, Abertam, Perninku, a samozřejmě i nejvyšší hora Klínovec a města Jáchymov a Boží Dar. A máte-li v úmyslu poznat Loket v době adventu, kdy se tu pořádají vánoční trhy, můžete pobyt ve městě spojit i s lyžováním v některém z lyžařských středisek v okolí Klínovce, případně se vydat na běžky. Poblíž Klínovce, v okolí Loučné, Měděnce a Kovářské se upravují desítky kilometrů běžkařských tras.