Pohodlná cesta autem

Ať jedete na kole, v autě, ale třeba i v kočárku, bude-li cesta nerovná, tak bude záležet na kvalitě odpružení vašeho dopravního prostředku, jak bude vaše cestování pohodlné. Nikdo určitě nechce cítit každý kamínek, každou nerovnost, která se na cestě objeví. Chceme dopravní prostředek, který bude natolik tyto nerovnosti tlumit, že bude mít pocit že jedete po letištní ranveji.

Kupujete-li horské kolo, se kterým budete jezdit převážně po nerovném, kamenitém, terénu, určitě si koupíte minimálně odpruženou přední vidlici, ale možná i odpruženou sedlovku. Nejde jen o pohodlnější jízdu, ale šetříte tím i své ruce, které nejsou vystaveny tak silným nárazům od nerovností terénu, ale také při dopadu, pokud budete na kole některé překážky přeskakovat.

tlumiče

Také v dětské kočárku se bude miminku pohodlněji cestovat, pokud bude konstrukce kočárku usazena na pružinách, které umožní kočárku se pohupovat, a ne drncat i na minimálních nerovnostech na chodníku. Miminka sice snadněji usínají, pokud se kočárek houpe, ale není potřeba z nich, jak se říká, vytřepat duši.

Na podobných principech funguje i odpružení auta. Velké pružiny můžete vidět, když se sehnete pod auto a kouknete se ke kolům. Říká se jim silentbloky 5q0199555t a jsou často nakupovaným náhradním dílem do aut, protože dostávají, co proto na našich cestách hlavně po zimě, kdy jsou vozovky jedna díra vedle druhé.

tlumiče

Pohodlné cestování, to je hodně závislé od kvality povrchu vozovky a o autě a jeho odpružení a tlumení. Je to o spojení nápravy se zbytkem karosérie, které se snaží každá automobilka řešit a jak se jí to povedlo rychle zjistíte, když se s automobilem projedete po našich vozovkách. Jsou některá auta tak „tvrdá“, že po pár kilometrech v nich si jízdu rozmyslíte a více do nich nesednete. Naštěstí se to týká jen minima aut a u běžných značek, které se prodávají na našem trhu, se vám to nestane.