Kouzlu trampolín propadla již řada lidí

Připadají vám trampolíny se sítí pouze hračkou pro děti a dalším komerčním nesmyslem, co se povaluje na zahradách? Pak byste si měli skákání někde vyzkoušet.

Skákání vás bude bavit

Jste přetížení z práce nebo ze školy? Připadá vám, že nestíháte, máte mnoho povinností a nemáte nanic čas? Anebo se vám zdá, že svět kolem vás se zbláznil? Pak by se vám mohla hodit trampolína. Je o ní známo, že skákání dokáže rychle uvolnit do krve hormony štěstí zvané endorfiny a hned se vám bude snáze čelit všem nepříjemným situacím. Jakmile budete rozcvičení, budete si připadat silnější, odvážnější a schopnější.

trampolína se sítí

Trampolína pro léčbu závislosti – lidé závislí na různých látkách velmi trpí a může být problém se závislosti rychle zbavit. Pokud podstupuje psychoterapii v důsledku nějaké závislosti, dopřejte si i vhodný pohyb a trampolína je pro to ideální, už jen kvůli zmiňovaným endorfinům. Je to dokonce lepší terapie, než jít běhat do parku, běhání je totiž vysilující a velmi namáhá vaše klouby, zatímco skákání je zábavné a navíc nemusíte nikam daleko docházet, ani navštěvovat posilovnu s vydýchaným vzduchem. A máte-li zájem, není problém pořídit si trampolíny dvě, jednu na zahradu o větším průměru, řekněme tři a půlmetru, a druhou menší do bytu, na níž lze bezpečně skákat jen do výšky stropu.

děti na trampolíně

Zbavte se platfusu – platfus neboli ploché nohy byly dokonce důvodem, proč nemohli vojáci vykonávat základní vojenskou službu. Je to zdánlivě banalita, ale může doslova převrátit váš život naruby. Ploché nohy totiž úzce souvisí s držením těla, zakřivením páteře, námahou kloubů a zatížením vnitřních orgánů. Kromě vhodné obuvi si dopřejte častěji chůzi naboso venku v přírodě, např. na bosonohých chodníčcích, a zároveň pravidelně skákejte na trampolíně (samozřejmě naboso). Skákáním se posilují svaly chodidel, které klenbu udržují v perfektní kondici.