Důležitá ochrana osobních údajů

Podmínky ochrany osobních údajů http://www.eresin.cz/podminky-ochrany-osobnich-udaju/ jsou velmi důležité a je nutné je vždy respektovat. Ne všichni lidé jsou takoví, že rádi sdílejí veřejně své citlivé údaje. Navíc se dají osobní údaje velice lehce zneužít, proto je ochrana osobních údajů velmi důležitá. Není výjimka, že díky internetu se dají osobní údaje lehce zneužít, a to velmi rychle. Internetoví zloději a podvodníci jsou moc fikaní a vymámí z vás i to, co nevíte nebo nemáte. Znám jeden takový příklad a povím vám ho.

I internet může být nebezpečný

Moje kamarádka je velice důvěřivá osoba. Tady jde i vidět, že důvěřivost není zrovna ta nejlepší vlastnost. Sice je důvěra velmi důležitá, ale má samozřejmě svoje hranice. Díky přehnané důvěřivosti můžete přijít i na mizinu, když vám ukradnou osobní údaje. A moje kamarádka je tak důvěřivá, že uvěřila cizímu muži na seznamce. Tak moc toužila někoho potkat, chyběla jí spřízněná duše, že ani nemyslela na následky nebo na nějaký fakt, že by mohla být podvedená. A bohužel se tak stalo. Onen muž jí prosil, že potřebuje od ní půjčit deset tisíc korun. Nevím proč, ale kamarádka mu ihned peníze poslala. A nejen ty.

Chraňte své osobní údaje

Dala mu i všechny osobní údaje, a to včetně i čísla bankovní karty. Jen se tak divím, že mu nedala ani heslo k internetovému bankovnictví. Ale to je už jedno. Ještě si chvíli spolu psali, když konverzace po hodině úplně ustala. A to z jeho strany, samozřejmě. Kamarádka z toho byla velmi smutná a na dně. Pak se koukla na svůj účet, protože asi něco tušila. A byla v pořádném šoku! Na úctě jí zmizelo šedesát tisíc korun! Ano, hádáte správně. Onen muž zneužil její osobní údaje a sprostě ji okradl a ponížil. Samozřejmě, že to kamarádka dala všechno na policii, ale bohužel peníze se jí už nevrátily. Úspory byly fuč, bohužel. Tady alespoň vidíte, jak je důležitá ochrana osobních údajů. Zaujalo vás to? Podívejte se na náš web, kde se dozvíte o podmínkách ochrany osobních údajů.