Zajímavá dovolená v ČR

Znáte Moravský kras? Jestli odpovíte, že ano a přitom jen tušíte, kde leží propsat Macocha, a víte, že se jedná o nejbohatší krasovou oblast v České republice, tak vás vyvedu z omylu. Znáte houby. Moravský kras není jen ona propast Macocha, nebo Punkevní jeskyně. Je tady toho mnohem více. Na své si přijdou konzumenti extrémně populárních míst. Rádi si vystojí pořadník na vstup do jeskyní, aby se pak mohli chlubit, jak poznali opravdovou jeskynní tmu. Což je oblíbený vtípek průvodců. Prostě sedíte na lodičce a najednou se zhasnou světla a je tma jako v jeskyni. S přibývajícím pláčem malých dětí zase vše uvedou do pořádku.

V krasu jsou hluboké lesy

Kromě jeskyně Punkevní jsou v Moravském krsu další překrásné, veřejně přístupné jeskyně jako Balcarka, Kateřinská jeskyně, Sloupsko-Šošůvské jeskyně. Všude tam spořádaně zaplatíte vstup u pokladny a můžete se jít kochat podzemní nádherou, která je velice umně nasvícena.

Stále to v krasu ale není všechno. Kromě těchto jeskynních systémů, kde je vstupné za peníze, můžete prozkoumat jeskyně sice menší, ale bez poplatku. Je jich povícero, ale všechny jsou uvedeny a popsány třeba na portálu mapy.cz. Neměli byste proto opomenout jeskyni Býčí skálu. Místo opředené pověstmi a legendami. Vyvěrá zde velice silně negativní energie. Psychotronikové tvrdí, že je to tím, že jeskyně sloužila v pravěku jako obětiště. Našly se zde hromady kosterních pozůstatků se stopami násilných zlomenin, svědčících o mučení lidských obětí.

Blízkost Brna

Vnímaví lidé se zde necítí zrovna nejlépe, zvláště pak potom, co slyší monotónní zpěv připomínající vzlyky davu, který obětování přihlížel.

Na druhou stranu jeskyně Pekárna, která také sloužila pravěkým lidem, vyzařuje energii pozitivní. A to vyzařování je dokonce tak silné, že se řadí k nejsilnějším zářičům v České republice.

Moravský kras nabízí další a další památky a zajímavosti. Neváhejte s návštěvou. Obohatí vás.