Vestavěnou skříň umístěte do předsíně


Vzdušná ložnice – v některých domácnostech je zvykem mít šatní skříně umístěné v ložnici. Je to sice pohodlné, ráno vstát, převléknout se z pyžama do trička a kalhot, a naplnit svůj den běžným či nevšedním plánem, ale na druhou stranu se vám poměrně značný kus prostoru ukrojí, a vaše ložnice se zmenší. Může být málo vzdušná a cítíte-li se v ložnici stísněně, je to vždy signál nějakého problému. Ponechte ložnici raději prostornou a pokud možno zcela bez nábytku, tedy pouze s postelí, nočními stolky, případně jen s odkládacím či servírovacím stolkem a malou komodou na pokojové rostliny.

nábytek v předsíni

Předsíně – v mnoha bytech v bytových domech jsou předsíně natolik velké, že se tam snadno umístí vestavba na míru. Ta vám také samozřejmě ukrojí část obytného prostoru, ale v předsíni se příliš dlouho nezdržujete, a slouží jen jako spojovací článek mezi vnějším prostředím a mezi jednotlivými místnostmi bytu. A je-li skříň protažena po celé délce předsíně, může to vypadat i velmi efektně.

skříň v místnosti

Vzhled posuvných dveří – kdo fandí světlému dekoru posuvných dveří vzor předsíně https://www.sten-skrine.cz/predsine0030, je ve výhodě, protože světlá barva odráží světlo a prostoru vtiskne větší rozměr. Čím tmavší dveře si zvolíte, tím méně světla tu bude, a to je zvláště u předsíní poměrně zásadní jev. Vejít do temné, úzké kobky znamená nebezpečí vzniku či obnovení depresivní a stresující nálady, a to rozhodně nikdo z nás ke spokojenému životu nepotřebuje.

Zrcadla na dveře ano či ne – zrcadla každou místnost opticky zvětší a jsou-li koncipována do tvaru různých křivek, bude to vypadat vcelku velmi zajímavě. Zrcadla nemusí být pokryta na dveřích od podlahy ke stropu, stačí je umístit pouze do části dveřní plochy a získáte opravdu nevšední řešení, přitom koncepčně velmi jednoduché. Zrcadlová stěna je pak v předsíni vhodná k posouzení vašeho zevnějšku, když opouštíte místnost a odcházíte ven.