Nejdražší země na trávení dovolené

Vybíráte dovolenou a nevíte, kam se vydat? Ukážeme Vám nejdražší destinace k vycestování. Pokud přemýšlíte nad co nejlevnější dovolenou, rozhodně se zde nevydávejte. Jestliže však nemáte problém připlatit si za nevšední místa a zážitky, mohou být tyto destinace vhodné právě pro Vás!

dovolená na pláži

Norsko

To, že severské evropské státy jsou obecně drahé, je dlouhodobě známý fakt. Avšak nejdražší z celé skandinávské kolonie je jednoznačně Norsko! Za točené pivo zaplatíte vždy přes 200,- Kč, v hlavním městě Oslu to však může být ještě více. Na druhou stranu, norské Fjordy nabízí nevšední zážitek pro všechny cestovatele. To samé můžeme říci o polární záři, kterou lze zahlédnout v severních částech Norska.

Monako

Daňový ráj a země bohatých, tak by se dala charakterizovat tato malá evropská zemička. Mnoho celebrit zde má trvalé bydliště, právě díky daňovým úlevám pro milionáře. Pokud jste však „obyčejný turista“, tak návštěva, ubytování a nákup potravin a suvenýrů se Vám rozhodně prodraží.
polární záře nad Norskem

Švýcarsko

Neutrálním, čtyřmi úředními jazyky mluvícím státem, zakončíme evropskou trilogii nejdražších zemí. Ve Švýcarsku můžeme pozorovat rozvernou vysokohorskou krajinu s ledovci, která lahodí nejednomu oku. Kromě tohoto zde sídlí mnoho významných světových organizací a nalezneme v něm spoustu historických památek.

Seychely

Toužíte-li po exotice a luxusu na ostrůvkách v Indickém oceánu, jsou Seychely pro Vás pravým místem. Avšak pořádně si připlatíte. Seychely přežívají především díky turistickému ruchu a penězům majetných turistů z vyspělých zemí. Pro porovnání cen, například za taxi zde zaplatíte zhruba 200,- Kč/km.

Nová Kaledonie

Ostrůvky tichého oceánu s ideálním klimatem a nádherným prostředím. Občas považována za jeden z rájů na zemi. Celkové ceně nepomohou ani poměrně dost drahé letenky ze středu Evropy. Pokud ale nevíte, co s penězi a chcete zažít luxusní dovolenou, rozhodně neváhejte s návštěvou!