Nebezpečné přístroje


A samozřejmě, že mezi tím je spousta dalších. Schválně si je zkuste počítat. Žárovky netřeba, i když je to také spotřebič. A nyní si představte, že může být v nějakém skrytá vada. A na neštěstí je zaděláno. Nebezpečí však nemusí být jen v elektrospotřebičích, ale také v rozvodech. Nikdy nevidíte pod omítku a měření, když se provádí tak v rozbočných krabicích nebo pod vypínači a zásuvkami. Toto všechno by se mělo kontrolovat, a to odbornou firmou. Nestačí, když přijde kamarád z hospody se zkoušečkou a něco někde změří. Poté prohlásí, že je všechno okáči, vezme odměnu, třeba flašku slivovice a vy máte pokoj. Můžete si být jisti, že kdyby k něčemu došlo, pojišťovně toto prohlášení někoho z hospody rozhodně stačit nebude a vy máte veliký problém. Proto byste se tomu měli vyhnout.

vysoké napětí

Pravidelná revize elektroinstalace musí být provedena někým, kdo je k tomu způsobilý. Tedy ji nemůže provádět ani elektrikář bez oprávnění. Respektive může, ale opět je to totéž, co s kamarádem z hospody. Jeho slovo nebude platit. Když už tedy revizi elektroinstalace, tak se vší parádou, která je na závěr korunována certifikátem, který musí uznat i pojišťovna.

zásuvka a žárovka

Tyto revize skutečně není vhodné podcenit je potřeba si je hlídat. Ani ne tak v domácnosti, ale ve firmě zcela určitě. Zde je to totiž povinnost daná zákonem. Nikde není psáno, že je zrovna vaše elektroinstalace vadná, ale pokud jste třeba koupili nový dům, nemusíte to vědět zcela jistě. Ono by to sice asi mělo být zkontrolováno, ale přece jen, jistota je jistota. Nestojí to zase tolik, abyste pak neměli na chleba, takže si revizi rozhodně udělat nechejte. Že nevíte, kdo by vám to udělal. No dobrá, poradím. Trochu výše v tomto článku je text jinou barvou. Na něj si klikněte. Tím se dostanete na web společnosti, která vám to celé provede. Rychle a nejlevněji u nás.