Intimní život ženy, aneb Hrají čísla skutečně roli?

Jak všichni víme, praxe bývá od teorie často velmi odlišnou, což lze aplikovat také na tématiku intimních partnerů v životě ženy.
Ačkoli teoreticky platí, že by měla mít žena stejná práva, jako muž, pouze v málokteré oblasti života tomu tak skutečně je. Oblast intimity a sexu je pak zcela jistě jednou z těch sfér, v nichž platí stále dvojí metr. Takový, který ženy staví do nepříliš lichotivého světla a poukazuje na jejich přešlapy tam, kde by v případě muže nebyly vůbec řešeny.
dekolt ženy 

Počet milenců je důležitý

I když ne třeba pro samotnou ženu, pro její okolí povětšinou ano. Není výjimka, že muži (zejména, jsou-li z nějakého důvodu coby milenci odmítnuti) mají tendenci na ženu užívající si svou sexualitu
a nehledící na to, zda počet jejích intimních partnerů náhodou nepřekračuje očekávání jejího okolí. Nelichotivá jména, jimiž jsou pak ženy častovány, jsou živým důkazem stereotypního pohledu na místo žen a mužů v životě, stejně jako na jejich práva a povinnosti.
Ženy si stále úzkostlivě hlídají počet svých milenců, případně alespoň to, aby se o daném čísle nedozvědělo jejich okolí. Je zcela jedno, jakých úspěchů docílíte, či jaký jste člověka, na charakter ženy je běžné usuzovat právě například pouze na základě číselného vyjádření intimních partnerů, s nimiž měla možnost se sblížit. A světe div se, muži nejsou v tomto ohledu menšími „drbnami“, někdy je tomu právě naopak.
láska na ulici 

Kolik už je tedy mnoho?

Pokud bych měla citovat zkušenosti některých svých známých, i tři už mohou být značně vysokou číslicí, ačkoli někdy i několik desítek okolí nepohoršuje, Ironie? Paradox? Nikoli. Společnost – myšleno v tomto případě muži – soudí na to, zda je daný počet příliš vysoký pouze na základě vlastního přesvědčení a okamžitého stavu mysli. Pokud jim žena svým chováním či jednáním „nepřekáží“, povětšinou její osobní život nemají tendenci řešit. Bohužel, pokud jim z nějakého důvodu (ať již vzhledového, vztahového, pracovního či jiného) zavazí, situace může dost rychle nabrat nehezkého spádu.
 
Často se tak tedy ocitáme v situacích, které běžně připisujeme spíše středověké mentalitě. A bohužel pro nás, ženy, je negativem to, že si hodnocení okolí stále bereme k srdci, jako kdyby na něm mělo ve skutečnosti záležet. Když na Vás ovšem okolí díky zásluze nějakého zhrzence pohlíží skrz prsty, záleží na tom poměrně hodně.