Hudba, tanec, slovo = muzikál!

Není na světě člověk ten, aby alespoň trošku nezaslzel při smutné písničce či láskyplném vyznání citů. Ať už jste romantik nebo ne, dnes je pro Vás pravý čas udělat si příjemnou chvilku s krásným filmem plným hudby, slz i smíchu. Času stráveného u obrazovek rozhodně nebudete litovat!
 herečka kabaretu
1.       My fair lady
Slavné hudební zpracování Shawovy hry Pygmalion uvedené na Brodwayi v roce 1956 vypráví o přeměně Lízy Doolitlové z květinářky v dámu. Dle divadelní předlohy natočil režisér George Cukor snímek, který získal osm Oscarů.
2.       Vlasy
Americký rockový muzikál ve filmovém zpracování českého režiséra Miloše Formana přibližuje hippie kulturu šedesátých let minulého století.
3.       Bídníci
Podle stejnojmenné knižní předlohy Victora Huga byl v roce 2012 natočen velkofilm režisérem Tomem Hooperem. Tento britský film získal Zlatý Glóbus.
4.       Šumař na střeše
Filmová adaptace oblíbeného muzikálu s původním názvem \’Tovje vdává dcery\‘ rozhodně stojí za zhlédnutí. Kromě přiblížení židovské kultury se můžeme těšit na propracovaná hudební čísla i strhující osudy.
5.       Fantom opery
Toto dítko Lloyda Webbera láme divácké rekordy už více než čtyřicet let. Natočená verze z roku 2004 je zcela zaručeně silný zážitek i pro otrlé.
taneční sál na balet
6.       Sestra v akci
Kdo by se chtěl odreagovat od vážných témat a zasmát se u kvalitní americké komedie, nabízíme legendu hudební scény: Whoopi Goldberg.
7.       West side story
Moderní zpracování Romea a Julie neboli \’Příběh ze západní čtvrti\‘ stojí za pozornost už kvůli geniální hudbě Leonarda Bernsteina. Jedna ze špiček světové muzikálové scény.
8.       Kočky
A opět Lloyd Webber. Nezapomenutelné melodie, pohádkový příběh a premiéra v roce 2019. To si určitě nenechte ujít.
9.       Evita
Do třetice všeho dobrého kdo jiný než Lloyd Webber, z jehož pera pochází i Jesus Christ Superstar. Hlavní roli v příběhu Evity v režii Alana Parkera ztvárnila Madona.
10.   Pomáda
A konečně pro milovníky sladkých duetů a mladistvého elánu přichází světová klasika s Olivii Newton-Johnovou a Johnem Travoltou. Ideální pro příjemný večer s kamarády.
Věříme, že Vám naše tipy pomohly při výběru, a nezbývá než popřát báječnou podívanou!