Do klíčení semínek se může pustit každý

Klíčení semínek je snadné a zábavné, a navíc vás brzy zaplaví opojný pocit ze sklizně vlastní bohaté úrody. Pokud jde o pěstování mladých výhonků rostlin, tak může být každý z nás úspěšným zahradníkem.
Tento způsob zahradničení si získává stále více příznivců a není se čemu divit. Dojít k vlastní bohaté úrodě je opravdu jednoduché, a navíc se jedná o maximálně levný způsob, jak svůj jídelníček naplnit vitamíny, minerály, enzymy a jinými cennými látkami, které naše tělo potřebuje.

klíčky

Na rozdíl od jiných způsobů zahradničení, nebudete v tomto případě potřebovat ani kousek půdy, a to dokonce ani v květináči na balkóně. Bohatě vám postačí stůl anebo okenní parapet, kam v průběhu dne dosáhne sluníčko.
K tomu, aby semínka úspěšně vyklíčila, potřebují dostatečnou vlhkost, teplo, a posléze i světlo. Nejprve je ovšem musíte dostatečně namočit, aby nabobtnala. Ideální je, ponechat je přes noc ponořená ve vodě tak, aby je vodní hladina přesahovala. Ráno vodu slijte a semena nadále udržujte vlhká tak, že je jednou za několik hodin prolijete čerstvou vodou, která je navlhčí, spláchne případné nežádoucí mikroorganismy, a později i opadávající semenné slupky.

Ke klíčení se vám bude bezesporu hodit také vhodná nádoba. Na trhu jsou k dispozici jak speciální sklenice, tak i misky na klíčení semínek. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a manipulaci se semínky vám maximálně usnadní, protože pokud jde například o misky na klíčení, tak je můžete stohovat, což umožňuje nakličovat hned několik druhů semen najednou, přičemž je můžete najednou proplachovat vodou.

řeřicha

Stačí pár dní a budete sklízet bohatou úrodu, která je nabitá těmi nejlepšími látkami, které utuží vaše zdraví. Pokud budete pravidelně konzumovat čerstvé výhonky rostlin, můžete zapomenout na drahé vitamínové přípravky z lékárny a ušetříte tak stovky korun měsíčně.