Dětský svět módy

Také každý den posloucháte to samé? Také se dennodenně se svou ratolestí přete o to, co si má vzít na sebe, ignoruje vámi připravené oblečení, snaží se vás přesvědčit i v třeskutých mrazech o tom, že venku přece svítí sluníčko, tak proč si brát čepici, šálu a rukavice? Jestli ano, tak věřte, že v tom nejste sami. Někdo si tímto obdobím vzdoru a uplatňování vlastních názorů teprve prochází, jiný to má za sebou a jiného to teprve čeká. Prostě s dětmi se člověk nikdy ani chvilku nenudí.
krásné děti
 
Obzvláště vzdorné co do oblékání bývají častěji dívky, a to i v dřívějším věku než chlapci. Malé slečny se snaží vypadat jako ty velké a vysvětlovat jim, že pro ně se to opravdu nehodí, je někdy naprosto zbytečné. Opustit ráno byt a přijít včas do školy a zaměstnání se pak rovná nadlidskému výkonu.
 
Možná si pak pokládáte otázku, jestli jste opravdu tak nemožný, nechápající a zaostalý rodič, který svému dítěti vůbec nerozumí? U dospívajících s tím člověk tak nějak počítá, jsou ve věku, kdy se snaží někam zapadnout a zkouší různé módní trendy. Ale řešit tenhle problém u dětí sotva vyšlých ze školky? Doba se prostě mění a potomci nám dozrávají rychleji než bychom sami chtěli a také se snažit prosadit si svou. Ono někdy zapadnout do nového kolektivu není nic jednoduché a někdy k tomu stačí jen mít na sobě to správné oblečení.
děti na lavičce
 
Miminka a batolata neprotestují proti tomu, co se jim obleče. Pro nás šťastné to období. Důležitá je kvalita a účelnost. A také to, co se líbí nám.
 
S přibývajícím věkem, jak se děti kolem sebe rozhlíží, uvědomují si to, co se kolem nich děje a také jsou velice všímaný i v tom, co kdo má na sobě. A tak holčičky tvrdošíjně i na hraní si v písku vyžadují sukýnku nebo šaty, protože kamarádka je nosí taky. A tak to jde den za dnem. A jak to všechno ve zdraví přežít? Vhodné oblečení, barevné, pohodlné, nechat trochu vůle při výběru dítěti a smířit se s tím, že ani nám samotným se všechno líbit nemusí.