Co pořídit školákovi před nástupem do první třídy?

Jistě, všichni jsme první třídu absolvovali, a mnozí z nás selským rozumem vyvodí, co vše je potřeba pro prvňáčka nakoupit. Pojďme si to ale ještě shrnout, a připomenout si i ty méně důležité věci, které ale můžou dítěti velmi ulehčit život.
kolečko z pastelek
Batoh nebo aktovka?
Dříve velmi probírané téma, ale kvalita obou už stoupla natolik, že je to vlastně jedno. Určitě ale dbejte na to, aby taška měla ergonomická záda a reflexní prvky.
Někteří prvňáčci si zvyknout nosit do školy všechny učebnice, protože se jim nechce připravovat se na každý den – nedovolte jim to. Zátěž několika kilo dětským zádům vůbec neprospívá.
Penál
Samozřejmě, vybavení každého penálu se bude lišit, podle toho, co si bude žádat paní učitelka. Dávejte si ale určitě pozor na to, abyste dítěti pořídili trojhranné psací a kreslící potřeby – usnadní mu to naučení správného držení tužky. Pro malého studenta se nehodí obyčejné pouzdro. Pořiďte mu raději pořádný, minimálně dvoupatrový penál, kam se pohodlně vejde veškeré základní vybavení.
Desky na sešity
Dnes už se na ně zapomíná, ale pokud nechcete, aby učebnice vašich dětí měly oslí uši a nebyly potrhané, určitě investuje do velkých i malých desek na sešity. Pomůže vám to také udržet pořádek ve školní tašce.
Stíratelná tabulka a desky na písmena a číslice
Desky na písmena patří k povinnému vybavení každého prvňáka – stíratelné tabulky už ale z některých škol mizí. Přesto doporučuji je ratolesti pořídit. Dítě se při používání tabulky naučí tolik netlačit na psací potřeby.
Vybavení na svačinu
Pro někoho naprosto samozřejmá věc, ale divili byste se, kolik dětí stále nosí svačiny v zapařených plastových pytlících. Když pomineme, že je to neekologické, zmačkaná svačina ze dna aktovky vypadá nevábně a hodně dětí potom nesvačí. Pořiďte radši svačinový box, ideálně vodotěsný, ze kterého vám nic neproteče. Určitě nezapomeňte dítěti přibalit flašku s vodou a také plastový kelímek – ve většině škol je možnost nalít si o přestávkách či v družině čaj nebo vodu.
spokojení školáci
Nakupujte s dětmi!
Pro nového školáčka je nakupování školních potřeb velkým dobrodružstvím. Nevybírejte tedy sami a nechte dítě, aby si vybralo motiv či provedení, které se jemu líbí nejvíce. První třída pro něj bude o to hezčím zážitkem.