Od síťovky k igelitce a zpět

Leckterý pamětník si jistě ještě vybaví ten pocit, kdy kráčel po městě s potištěnou igelitkou a všichni se za ním otáčeli. Bylo to něco naprosto úžasného a většinou musel mít zmíněný šťastlivec někoho přinejmenším v Rakousku.
lidé s nákupem
IGELITKA BYLA PROSTĚ IN.
Po nějaké době se stala naprosto běžnou věcí a teď je něčím, co začíná spíše překážet. Na tyto tašky si stěžují zejména ochránci přírody. Není divu. Je jich totiž plné moře a vodní tvorstvo tím neskutečně trpí. Není to však chyba igelitek, ale nevychovaného lidstva. Některé super nebo hypermarkety dávaly k nákupu svou reklamní igelitku zdarma. Ty časy už začínají být minulostí. Podle zákona už si musíme za každou z nich zaplatit.
·        Je to logické.
–         Ne každý je ochotný vytáhnout nějaký ten drobný peníz navíc.
–         Zadarmo si každý vezme, i kdyby ji měl před obchodem hodit do koše.
plastový sáček

Každý ať si udělá názor sám

Pokud vznikne nějaký zákon, většinou k němu také zákonodárci dodají nějaké to „ale“. A je i v tomto případě. Pokud vám prodavač nabídne tašku papírovou, tu si zadarmo vzít můžete. Je totiž ekologická.
·         A tak je docela možné, že před obchody budou plné koše papírových tašek místo igelitových a my začneme pozvolna plundrovat naše lesy.
·         U toho mořského světa už jsme měli také pěkně nakročeno.
Spotřebitele to možná tak neuvidí, ale pro naše životní prostředí je dobré, že jsou obchodní řetězce tak trochu „škudlilové“. Oni totiž tu papírovou tašku dávají zdarma opravdu málokde. A jelikož si ji musí každý koupit, tak s ní asi bude zacházet jinak.
pomeranče a jablka
Nápad, který stál za to
Pokud patříte skutečně k pamětníkům, pak si jistě vzpomínáte na naprosto dokonalou tašku, které jsme říkali „síťovka“. Vypadala jako z pohádky o Popelce. Vešla by se do malého oříšku, ale pak udělala opravdu dobrou službu. Vešel se do ní každý nákup. A že ty nedělní byly docela objemné.