Nejčastější fitness mýty

1) Jestliže mě druhý den po tréninku nebolí svaly, cvičil/a jsem špatně

Pokud se cvičením teprve začínáte, ve svalech vznikají mikroskopické trhlinky, protože na zátěž ještě nejsou zvyklé. Po delší době už si svaly na trénink zvyknou a zátěž tak zvládají lépe. Takže pokud vás svaly bolí i přesto, že už cvičíte delší dobu, dopřávejte si více času na zotavení. A pamatujte: bolest coby ukazatel dobrého tréninku, není rozhodně dobré měřítko.

2) Kardio cvičení je jen běh

Za kardio označujeme cvičení, kdy dostaneme svou tepovou frekvenci do vyšších otáček. Kromě běhu to může být i jízda na kole nebo intenzivní posilování s větší hmotností závaží.

sport

3) Trápí mě tuk na břiše, tak si udělám každý den 500 sklapovaček

Toto byl dříve hodně rozšířený mýtus. Ale dnes se díky osvětě už ví, že hubnout nelze pouze lokálně. Tělo si samo vybírá odkud si vezme přebytečný tuk. A to i kdybyste dělali tisíc sklapovaček denně. chce to jen vytrvat, dbát na zdravý životní styl, kvalitní jídlo a pravidelné cvičení.

4) Nemám čas na pořádnou svačinu, tak si dám proteinovou tyčinku

Běžně dostupné proteinové tyčinky jsou doslova kalorickou bombou. Schválně se koukněte na složení a energetickou hodnotu. Je to podobné jako kdybyste si dali jakoukoliv jinou sladkost. Chcete-li se vyhnout zbytečnému cukru, budete si muset proteinovou tyčinku doma sami připravit. To samé platí i o rádoby zdravých musli tyčinkách.

běh

5) Dám si koktejl na hubnutí z reklamy a zhubnu

Je to smutné, ale věřte tomu, že zázračné přípravky na hubnutí jsou z velké části nástroj k tomu, jak z nás vylákat peníze. Obzvlášť sednete-li si s nimi k televizi. K hubnutí je potřeba vhodná strava a pohyb. Podpořit spalování můžete i přírodní formou. Postačí pokud do jídelníčku zařadíte potraviny, které vnitřně zahřejí metabolismus a tím podpoří spalování. Jde o: citrusy, chilli, skořici, mořské plody a lesní plody.