Na půjčku se můžete dívat z mnoha hledisek

Vždy, když si chcete půjčit peníze, tak byste měli dbát na to, abyste si je půjčili za výhodných podmínek. A právě proto nemá smysl pátrat po hypotéce bez dokládání příjmu, ale po takové hypotéce, která pro vás bude opravdu výhodná, takže bude především z finančního hlediska únosná – váš rozpočet nepoloží na lopatky.
Jestliže vám v bance tvrdí, že váš domácí rozpočet žádný úvěr neusnese, tak jim věřit můžete, ale také nemusíte. Banky hodnotí bonitu svých klientů podle velice přísných pravidel, a nároky na jejich splnění stále rostou, takže ti, kdo ještě loni získali půjčku bez potíží, by dnes takovým sítem mnohdy neprošli. A to přece jen o něčem vypovídá – třeba o tom, že mnozí lidé, kteří by mohli svou půjčku bez potíží splácet, na ni dnes v bance nedosáhnou.

kalkulačka

A to je právě velkým důvodem pro to, abyste se nenechali odradit v případě, kdy peníze nutně potřebujete a jste si jisti tím, že máte dostatečné příjmy na splácení úvěru. V takové situaci můžete své štěstí vyzkoušet v nebankovní společnosti, kde posuzují žadatele o úvěr podle jiných pravidel. Ty jsou možná o trochu méně přísná, ale v každém případě jsou mnohem více spravedlivá – je to dáno především tím, že ke každému žadateli přistupuje nebankovní společnost individuálně, a to samozřejmě platí i při posuzování jeho příjmů a výdajů.

Takže se vám může při žádosti o nebankovní hypotéku dost dobře stát, že zatímco jste v bance nepochodili, tak zde budete mít ještě velké rezervy.
Nicméně pokud jde o nebankovní úvěry, musíte pamatovat na to, že pro úspěšné přidělení úvěru je nezbytné naplnit také druhou podmínku, kterou je ručení za úvěr nemovitostí.

úspory

Můžete si k takovému účelu zvolit libovolný nemovitý majetek – to na čem záleží především, je jeho aktuální tržní hodnota ve vztahu k výši požadované půjčky. A pokud náhodou žádný majetek nemáte, tak vám nezbývá, než si sehnat ochotného spoluručitele.